sobota, 29 kwietnia 2017

VIS PLANTIS 01. BASIL ELEMENTS SZAMPON + ODŻYWKA - BAZYLIOWY ZAWRÓT GŁOWY

Nowości do pielęgnacji włosów Elfy Pharm pod szyldem Vis Plantis  z serii Basil Elements hulają na rynku już od jakiegoś czasu. Z wielką przyjemnością sięgnęłam po nie, jak tylko znalazły się w masowej sprzedaży, gdyż jak już zdążyliście się zorientować bardzo lubię produkty tej firmy. Dzisiaj chciałabym skupić się na dwóch kosmetykach, które weszły w skład serii Basil Elements, a mianowicie szamponie i odżywce do włosów, w których to główną rolę odgrywa właśnie bazylia.


Wzmacniający szampon do włosów z bazyliowej serii Vis Plantis to pierwszy z kroków w oczyszczaniu skóry głowy i włosów. Jego zadaniem jest, według producenta, oprócz wspomnianego oczyszczenia, także wzmocnienie włosów, powstrzymanie ich wypadania oraz pobudzenie wzrostu. Włosy mają być miękkie, połyskujące i wzmocnione. Głównymi składnikami szamponu są naturalny, ekologiczny ekstrakt pozyskiwany z bazylii, który ma właśnie wzmocnić włosy oraz NMF czyli naturalny naturalny czynnik nawilżający, który ma chronić skórę głowy przed odwodnieniem.  Produkt umieszczony został w plastikowej, zielonej butece z zamykaniem na tzw. klik. Jego pojemność to 300 ml, a konystencja oscyluje w granicach średnio gęstej, z całą pewnością nie jest lejąca, co dla mnie przynajmniej jest dużym plusem. Jego rozprowadzanie po włosach jest bardzo łatwe, a sam produkt bardzo przyjemnie się pieni. Szampon ma nieoczywisty zapach, zdecydowanie nie jest to bazylia, coś zbliżonego do woni ziołowej, ale z nutą słodyczy. Pozostaje na włoasch jeszcze przez jakiś czas po ich umyciu.  Szampon dobrze oczyszczał moje włosy z wszelkich zanieczyszczeń. Nie podrażnił, ani nie uczulił skóry głowy. Nie spowodował przetłuszczania się włosów, ale po kilku myciach moje włosy stały się, jakby to ująć, aż za bardzo oczyszczone i tępe, a co za tym idzie wymagały nieco bardziej wnikliwego odżywiania. Z całą pewnością produkt bardzo dobrze sprawdzi się u osób borykających się z nadmiernym przetłuszczaniem skóry głowy i włosów. Ze względu na swój ziołowy skład szampon powodował delikatne plątanie włosów, co przy moich dłuższych lokach było nieco kłopotliwe, ale tutaj z pomocą nadciągała odżywka, o której opowiem za chwilę. Niestety nie zauważyłam jakiś spektakularnych efektów w postaci zmniejszonego wypadania włosów, może dlatego, że nie borykam się z jakimś straszliwym tego typu problemem, ale za to mogę potwierdzić, że włosy z całą pewnością cechowały się połyskiem po umyciu ich tym szamponem. Ogólnie jestem zadowolona, ale chyba faktycznie niezbyt trafnie dostosowałam szampon do moich potrzeb. Tutaj muszę nadmienić, że moja mama była bardzo zadowlona z jego używania i ona zauważyła u siebie wszelkie dobrodziejstwa jakie obiecywał producent. Dlatego, jeżeli jesteście miłośniczkami ziołowych szamponów i zależy Wam na dokładnym oczyszczeniu skóry głowy i włosów to szampon Vis Plantis z serii Basil Elements jest dla Was.


Odżywka wzmacniająca Basil Element to kolejny krok w pielęgnacji włosów. W składzie produktu główną rolę grają ektrakt pozyskiwany z bazylii oraz hydrolizat keratyny, który ma uzupełnić niedobór składników budujących strukturę włosa, zwiększyć ich objętość oraz sprawić, że staną się mocne i zdrowe. Odżywka nadaje się do codziennego stosowania i powinna pozostać na włosach przez pięć minut po ich umyciu, a następnie zostać spłukana. Produkt umieszczony jest w 300 ml plastikowej butelce z pompką, co znacznie ułatwia jej dozowanie. Konsystencja odżywki jest dość gęsta i w moim przypadku dobrze trzymała się na włosach. Spłukiwanie jej również nie nastręczało większych kłopotów.  Zapach podobnie, jak w przypadku szamponu jest trudny do okreslenia, ziołowy, aczkolwiek nieco przypomina woń migdałów.  

Odżwyka wzmacniająca Basil Elements okazała się w moim przypadku idealnym uzupełnieniem szamponu z tej serii. Po jej zastosowaniu włosy odzyskały swoją gładkość, a ich rozczesywanie nie nastręczało już takich trudności, jak po szamponie. Były lekkie, zdrowsze i nawilżone bez zbytecznego obciążania. Odżywka nie uczuliła, nie podrażniła oraz nie przyczyniła się do szyszego przetłuszczania się włosów. Ogólnie byłam z jej stosowania zadowolona.

Czy mogę polecić szampon i odżywkę Basil Elements. Tak, choć tym razem muszę zaznaczyć, że odczucia, co do tych produktów będą u każdego stosującego inne. Z całą pewnością zależeć mogą od dwóch czynników - od tego jakie są wasze włosy i skóra głowy oraz czy lubicie ziołowe produkty. Osobiście przygodę z tymi produktami uważam za udaną, choć z małymi uwagami. Czy do nich wrócę, nie wiem. Za to wiem, że ogromną "miłością" dażę kremy ślimakowe i żmijowe Vis Plantis. To w ramach takiej małej dygresji ;-) 

1 komentarz:

  1. Nie znam tej serii - tzn słyszałam o niej ale nie miałam okazji jeszcze używać. Lubię ziołowe produkty wiec pewnie w przyszłości rozważę zakup tego zestawu :)

    OdpowiedzUsuń